Vzpomínky

15. února 2013 v 0:07 | lalaithe
V mé hlavě je skladiště. Držím si tam totiž několik bedniček, ve kterých se tísní mé vzpomínky. Každá má na sobě jiný nápis. Příjemné. Povzbudivé. Smutné. Krásné. Nezapomenutelné. Vytěsněné..
Každá je jiná a přesto jsou všechny uloženy v mé hlavě. Dost zvláštní. Někdy si říkám, že by bylo fajn vzpomenout si na všechno to, co jsme už za celý život zažili. Vybavit si ty nejmenší detaily. Vůni vody po holení, doteky stébel trávy na kůži, ty prchlivé vteřiny při východu slunce vysoko v horách. Kéž by tak šlo zakonzervovat ty úžasné chvíle, abychom je v nouzi nejvyšší mohli znovu objevit a připomenout si, že taky bývalo líp.
Nosila bych je pořád s sebou. Vůni babiččiných čerstvých preclíků. Přesně ten pocit, když jsem se ve dvanácti letech probudila v měkké posteli, svítilo na mě sluníčko a já vyběhla bosky ven se přivítat s nově narozenými koťaty. Ty chvíle na prvních schůzkách. Žádostivé pohledy někoho, po kom už dost dlouho nesměle pokukujete. První pusa. Ten pocit, když dokončíte závod, i když už jste fakt umírali únavou a všechno vás bolelo. Prostě všechny ty chvíle, na které člověk rád vzpomíná, ale víc než živou vzpomínku už je vidí jako mlhavou bublinu v dáli. Víc než co cítil si vybavuje co asi tak dělal, i když vlastně už neví proč. Škoda, že to nejde. Vytáhnout si z hlavy vzpomínky a uchovat si je v naprosté ostrosti a schovat si je na horší časy.
Zrovna teď bych jednu takovou vzpomínku potřebovala z hlavy vytáhnout.
Jenom..už nevím kterou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 15. února 2013 v 6:17 | Reagovat

O bedničkách už jsem četla, vzpomínka včerejšího dne.

2 Eruvië Eruvië | Web | 21. února 2013 v 9:44 | Reagovat

Velmi pěkné. Zařazeno do výběru. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama